برترین فورواردر حمل ریلی کشور به انتخاب راه آهن ج.ا.ا

پروژه ایستگاه سنگان

slide-2feca5b
slide-f145459
slide-444258c
slide-f4fec89
slide-5ed3ea3

 

بررسی وضعیت موجود ایستگاه راه آهن سنگان و ضرورت اجراي طرح توسعه

ایستگاه مسافری سنگان در محور راه آهن خواف هرات و در فاصله حدود 14 کیلومتری ایستگاه خواف واقع گردیده است. این ایستگاه در طرح اولیه به صورت یک ایستگاه درجه 3 با چهار خط و سیستم علائم الکتریکی طراحی گردیده است.

هم اکنون شرکت های صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان وابسته به فولاد مبارکه، شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی وابسته به بانک ملی ایران و شرکت معادن سنگ آهن احیاء سپاهان به صورت یک کنسرسیوم مشترک، متقاضی حمل بار از ایستگاه مسافری سنگان می­باشند که پس از انشعاب از این ایستگاه به صورت آنتنی و طی مسافتی حدود 3/5 کیلومتر به یک ایستگاه مستقل بارگیری و تخلیه مختص به خود ختم خواهند شد. با توجه به برآورد مجموع 13 میلیون تن بار این سه شرکت اگر توسعه زیر ساختی مانند راه آهن، متوازن با صنایع فوق پیش نرود با تراکم حمل محصولات، منطقه دچار مشکلات عدیده ای خواهد گردید. بنابراین توسعه و گسترش خطوط ریلی منطقه امری الزامی است که در نهایت موجبات تحول عظیمی را برای صاحبان بار ایجاد خواهد کرد.

طی توافقاتی که بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت مجتمع و صنایع و معادن احیاء سپاهان امضا گردید با نظر به این که شرکت راه ‌آهن با استناد به آیین نامه قانون احداث خطوط راه آهن صنعتی و تجاری، طرح احداث ایستگاه راه آهن سنگان را در وسعت تقریبی 3 هزار مترمربع، احداث خطوط شامل چهارده خط قبول و اعزام، خطوط تخلیه و بارگیری در وسعت تقریبی 32 کیلومتر، با مشارکت شرکت احیاء سپاهان به مرحله اجرا درآورد. که در این راستا تفاهم نامه احداث زیرسازی و روسازی پروژه سنگان با نام احداث ایستگاه سنگان جدید، ما بین شرکت راه اهن جمهوری اسلامی و شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در اردیبهشت سال 1396 منعقد گردید.

مزایای اجرای طرح

با بررسی اقتصادی و جغرافیایی منطقه سنگان و همچنین پروژه های در در دست اجرا در منطقه مذکور، اجرای این پروژه در کنار منافع مستقیم مترتب تمامی پروژه های سرمایه گذاری، موجبات تحصیل منافع مهم دیگری را درآینده فرآهم می آورد که اهم آن به شرح ذیل می باشد:

الف- رشد توسعه بهره برداری از محصولات معدنی :

ایجاد بستر مناسب در حمل محصولات معدنی به خصوص نقش ویژه وضعیت مبدا محصولات در اقتصاد حمل و نقل این محصولات موجب می شود تا  رشد بیش از پیش استخراج و تولید محصولات معدنی تا سقف 18 میلیون تن شاهد باشیم.

ب- بهره مندی از فرصت صادرات به آسیای میانه :

وجود یک ایستگاه مجهز در منطقه شرقی کشور موجب می گردد تا برنامه ریزی بر روی بارهای با مبدا بندرعباس برای کشورهای آسیای میانه فراهم آید که خود باعث می شود بازار بزرگی پیش روی شرکت های فعال در منطقه سنگان ایجاد شود. در این میان بهره مندی از این فرصت و رشد مجموعه شرکت های احیاء سپاهان با توجه به گستردگی و فراوانی وتنوع محصول و خدمات به میزان فزاینده ای رخ خواهد داد.  درصورت آماده سازی بسترهای لجیستکی لازم از سوی مجموعه احیاء سپاهان جهت اجرای خدمات حمل و نقلی در منطقه مذکور بازاری با ارزش بیش از 500 میلیارد ریال برای این مجموعه ایجاد خواهد شد. شایان ذکر است در صورت ساخت و بهره برداری از راه آهن چابهار تربت ارزش این بازار بیش از 3 برابر رشد خواهد داشت.

ج- بهرمندی از فرصت ترانزیت محصولات با مبدا و مقصد کشور افغانستان :

 یکی از پروژه های مهم راه آهن، با محور راه آهن هرات به عنوان محور اصلی دو کشور ایران و افغانستان می باشد با توجه به تخمین های زمین شناسی وجود میلیارد ها تن سنگ آهن در کشور افغانستان و همچنین بازار نسبتا بکر و جذاب این کشور برای صادرات انواع محصولات و خدمات باعث می شود ایستگاه سنگان به عنوان آخراین ایستگاه تشکیلاتی شبکه ریلی در منطقه شرق خواه نا خواه نقش  استراتژیکی برعهده گیرد. با در نظر گرفتن بار سایر شرکت های سنگ آهن از این ایستگاه و وجود معادن سنگ آهن و همچنین توسعه کارخانه های فولادی در دست ساخت در آینده نزدیک، منطقه سنگان به یک قطب صنعتی و ترانزیتی عظیمی از جهت تولید کنسانتره و گندله و صادرات و واردات از شرق کشور تبدیل خواهد شد.