شروع فرآیند صدور بارنامه در شرکت احیاء ریل ایرانیان

با استعانت از الطاف خداوند متعال وبدینوسیله آغاز عملیات صدور بارنامه حمل و نقل ریلی در شرکت احیاء ریل ایرانیان را اعلام می داریم . صدور بارنامه یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین فرآیندها در صنعت حمل و نقل می باشد به نحوی که از آن به عنوان شاهراه دریافت اطلاعات و بهره برداری شبکه ریلی کشور یاد می کنند . با دریافت پروانه مذکور شرکت احیاء ریل ایرانیان به عنوان یک شرکت اصلی حمل و نقلی از سوی راه آهن ج.ا.ا به رسمیت شناخته شده و از این پس مجاز به صدور بارنامه با نام خود برای حمل انواع بارها می باشد. کسب چنین دستاوردی که هم اکنون در اختیار معدودی از شرکت های فعال ریلی است ، آنهم در عمر کمتر از 30 ماهه فعالیت احیاء ریل ایرانیان ، نشانگر مجاهدت شبانه روزی تمامی دست اندرکاران در به کار بستن رهنمودهای هیئت مدیره محترم و مدیران عزیر مجموعه وعمق تعهد به اهداف ابلاغی است.
بخشی از فواید این دستاورد درسه حوزه استراتژیک ( نگاه کلان مجموعه احیاء) ، مالی ( تاثیر بر سوددهی شرکت احیاء ریل ) و عملیاتی( تاثیر برحمل و نقل محصولات مجموعه ) را می توان بدین شرح برشمرد :

1- بررسی لحظه به لحظه وضعیت بار در سرتاسر شبکه ریلی و افزایش سرعت حمل
2- افزایش قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی جهت نیل به بهینه زمانبندی صادرات
3- کاهش ریسک حمل و نقل به علت عاملیت مستقیم شرکت در حمل
4- استفاده از سامانه های رهگیری بار در اقصی نقاط مسیر و دریافت گزارش لحظه ای از وضعیت واگن پر و خالی
5- صرفه جویی در هزینه ها به علت عدم نیاز به دیگر شرکت ها برای صدور بارنامه
6- افزایش گردش مالی و نقدینگی شرکت به علت تفاوت زمان بین پرداخت اعتباری ( سه ماهه ) سهم راه آهن از حمل بار و دریافت کرایه از صاحبان بار.
7- فراهم شدن استفاده از معافیت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شرکت های حمل و نقل ریلی به دلیل داشتن پروانه بهره برداری
8- حفظ و افزایش امنیت اطلاعاتی و آماری میزان بار مجموعه
9- افزایش توان رقابت با دیگر شرکت های حمل و نقلی و عدم وابستگی به رقبا برای صدور بارنامه
10- رشد ارزش ریالی و اعتباری برند شرکت که هم اکنون بالغ بر 50 میلیارد تومان محاسبه می گردد
11- تسهیل روند دریافت یارانه ها و تسهیلات به علت صدوربارنامه و شناخته شدن احیاء ریل ایرانیان در زمره شرکت های اصلی ریلی
12- گام بزرگی در مسیر ورود به بازار سهام در صورت تصمیم مدیران مجموعه
ضمن تبریک این موفقیت مهم به مجموعه سهامداران معظم ، لازم است از همکاری صمیمانه مجموعه هولدینگ بازرگانی و حمل ونقل و به خصوص حمایت های بی دریغ ریاست محترم هیئت مدیره مجموعه احیاء سپاهان جناب آقای دکتر صفوی و مدیرعامل محترم مجموعه جناب آقای مهندس جواهری صمیمانه تشکر کنیم . امید است با عنایت حضرت باری تعالی شاهد رشد بیش از پیش و روزافزون شرکت در عمل به منویات هیئت مدیره محترم و مدیران عالی رتبه مجموعه باشیم.