مطالب توسط amingerami

نرم افزار مدیریت حمل بار ریلی

شرکت صنعت بار الکترونیک احیا در حوزه حمل و نقل بـا هـدف ایجـاد راهکارهـای نویـن بانکـی در بسـتر نــرم افــزاری، جهــت تســهیل خدمــت رســانی بــه صنعــت حمــل و نقــل کشــور در تاریــخ ۲۸/۰۹/۱۳۹۶ با سرمایه ثبتی ۱،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰ بـه صـورت یـک شـرکت اسـتارت آپ تاسـیس شـد و در فـاز اول ارائـه خدمـات، بـا توجه به مشکلات مطرح شده در حوزه پرداخت بارنامه های جاده ای، با ایجاد پلتفرم پرداخت صبا نسبت به حل مشکلات اقدام نمود. سهم شرکت از  بازار داخلی ۴۰۰ هزار میلیارد ریال و سهم صنعت بار الکترونیک احیاء در حال حاضر  ۸۰۰ میلیارد ریال است.
از جمله محصولات شرکت صنعت بار الکترونیک احیا می توان به صبا پرداخت با خدماتی نظیر:  خدمات پرداخت با استفاده از بانکداری باز، استفاده از  APIهای بانک های مختلف در هاب بانکی تخصصی صبا پرداخت، صدور و شارژ و پشتیبانی کارت (بن کارت) “صبا کارت” و پرداخت حقوق و دستمزد و پرداخت بارنامه در پنل تخصصی و منحصر بفرد و نرم افزار  ERPبا حوزه فعالیت منابع انسانی ، بودجه و عملکرد، اتوماسیون اداری، خدمات لجستیک و  اعلام بار جاده ای  و ارائه خدماتی نظیر اپلیکیشن موبایل اندروید و وب اپلیکیشن اعلام بار جاده ای برای صاحبین بار و رانندگان و ارائه خدمات صفر تا صد حمل جاده ای بر بستر نرم افزار تخصصی لجستیکی مبتنی بر ERP می توان اشاره کرد.
این شرکت دارنده گواهینامه های صلاحیت خدمات انفورماتیکی(سازمان برنامه و بودجه)، گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای(رسانه بر خط)(مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال)، گواهی تاییدیه فنی نرم افزار(وزارت ارتباطات و فناوری اطلات)و مجوز E- NAMAD  است .
این شرکت در صدد است تا با به کارگیری متخصصان داخلی و استفاده از نخبگان صنعت بانکداری باز و صنعت حمل و نقل در ۵ سال آینده به دنبال دستیابی به تمام جامعه آماری بازیگران اصلی صنعت حمل و نقل و ارائه خدمات به آن ها باشد تا بتواند علاوه بر ارائه خدمات به دولت و کشور به عنوان حلقه واسط ارکان مختلف این صنعت، با حذف واسطه ها، به ارائه خدمات مطلوب در این صنعت اقدام نماید .

نرم افزار مدیریت حمل بار ریلی هم اکنون یکی از محصولات در حال تولید این شرکت می باشد که در حال پیاده سازی و اجرا در شرکت احیاء ریل ایرانیان می باشد.

عقد قرارداد با بیش از 200 شرکت جهت حمل داخلی

شرکت احیاء ریل ایرانیان توانسته است با استفاده از دانش و توان نیروی جوان و متخصص در صنعت حمل و نقل ریلی کشور با بیش از 200 شرکت داخلی قرارداد حمل ریلی بار منعقد نماید که حاصل این همکاری ها حمل بیش از 20 میلیون تن بار در شبکه ریلی کشور است.

طراحی و احداث سازه تخلیه در بندر امام

شرکت احیاء ریل ایرانیان با احداث سازه تخلیه در بندر امام جهت تخلیه سریع واگن های لبه بلند تحت مدیریت این شرکت توانسته رشد قابل توجهی در فرآیند حمل ریلی بار را در منطقه داشته باشد.ساخت این سازه توسط متخصصین این شرکت در سال 1397 صورت گرفته است.

حمل بیش از 20 میلیون تن بار

با توجه به نیاز مبرم مجموعه هلدینگ های احیاء سپاهان ، مهم ترین وضروری ترین پروژه شرکت در اولین سال فعالیت خود، مدیریت درست و بهینه بارگیری، تخلیه و حمل سنگ آهن (کنسانتره و گندله ) از معادن سنگان به بندرعباس بوده است. مجموعه فعالیت ها نظیر مدیریت حمل و نقل  از مبدا سنگان ، تداوم روند بارگیری صعودی و همچنین پیگیری واگن ها حین سیر ریلی در کنار نظارت بر تخلیه در مقصد موجب گردید ، صرفه جویی حمل ریلی نسبت به حمل جاده ای تحصیل شده و کاهش قابل توجهی درهزینه های تمام شده رخ دهد و همچنین باعث حمل بیش از 20 میلیون تن بار در شبکه ریلی کشور شده است.

خرید 12 دستگاه لوکوموتیو

تامین لکوموتیو مانوری و اصلی

لکوموتیوهای مانوری برای کاربرد در عملیات جابجایی قطارها و حمل و نقل واگن ها در ابعاد محدودتر از لکوموتیوهای خط اصلی مورد استفاده قرار می گیرند . این لکوموتیوها در دو نوع دیزل الکتریک و دیزل هیدرولیک طراحی می شوند مه ، با توجه به ماهیت عملکردی این لکوموتیوها که مستلزم جابجایی های مکرر و با فاصله زمانی کم می باشند استفاده از سیستم انتقال قدرت دیزل هیدرولیک ، متداول‌تر است.

وضعیت فعلی ایستگاه سنگان به گونه ای است که همزمان شرکت های متعددی  به طور همزمان جهت انتقال بار معدنی خود از این مبدا اقدام می کنند.  با توجه به این موضوع که انتقال واگن ها به خط های اصلی، تعمیرات بارگیری و تخلیه پارکینگ ، قبول و اعزام قطارها ، تشکیل و تنظیم قطار وکل مانور واگن ها تا خروج از ایستگاه بر عهده لکوموتیو مانوری می باشد ، زمان مورد نیاز و حجم عملیات  موجب اتلاف وقت بسیار زیاد گردیده و پیش بینی می شود با توجه به طرح توسعه ریلی ایستگاه سنگان  این معضل در سال های آتی بیش از پیش گریبانگیر حمل ریلی شود.

از طرف دیگر خرید لکوموتیو را می بایست جزو بخش سودآور در حمل ونقل ریلی دانست زیرا نیاز همیشگی به این گونه ادوات درکنارکمبود مفرط و سن بالای لکوموتیوهای موجود در شبکه ریلی کشور موجب بالارفتن تقاضای استفاده و تسهیل همکاری ا شرکت راه آهن ج. ا.ا می شود. در این راستا شرکت مذاکرات خود را با طرف های خارجی جهت فاینانس ساخت موارد مذکور آغاز نموده است.

عقد قرارداد خرید 1200 دستگاه واگن باری

با توجه به اهداف این شرکت در انتقال 5 میلیون تن بار متعلق به مجموعه صنایع ومعادن احیاء سپاهان و نیاز مبرم به تامین واگن جهت دستیابی به این مهم ، شرکت احیاء ریل ایرانیان علاقه مند به سرمایه گذاری در خرید 1200 دستگاه واگن لبه بلند می باشد که به همین منظور ضمن مذاکره با طرف های داخلی و  خارجی به عقد قرار داد در مرحله اول فراهم گردیده است . درصورت نیل به هدف مزبور این شرکت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های دارای واگن در داخل کشور می گردد .

در همین راستا شرکت ضمن انجام مطالعات ابتدایی و نهایی طرح مذکور ، مذاکرات خود را با تمامی شرکت های داخلی و خارجی تولیدکننده واگن آغار نموده و در صف خرید خارجی با ضمانت شرکت راه آهن ج.ا.ا می باشد.

حکم ریاست و دبیر کارگروه سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل انجمن صنفی

انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته :

با عنایت به سوابق خدمتی و تعهد ، تخصص و تجربیات ارزشمند آقایان مهندس مرتضی رجبی (مدیرعامل شرکت احیاء ریل ایرانیان) و دکتر محمد جواد هدایت زاده (قائم مقام مدیرعامل شرکت احیاء ریل ایرانیان) و به استناد صورتجلسه مورخ 1401/07/25 هیات مدیره انجمن و در اجرای بند 14 ماده اساسنامه انجمن ، مسئولیت ریاست و دبیر کارگروه تخصصی سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل را به جنابعالی واگذاری می گردد.

امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه و توان علمی و تخصصی اعضاء محترم کارگروه و شرکت های فعال در امر حمل و نقل ریلی و تعامل لازم با دبیرخانه انجمن صنفی حمل و نقل ریلی ، در افزایش سهم حمل و نقل ریلی و حل مشکلات شرکت های ذیربط بیش از پیش موفق و موید باشید.

گفت‌وگوی تصویری ماهنامه تخصصی پردازش با مهندس مرتضی رجبی

سرمایه گذاری گسترده “احیا ریل ایرانیان” در صنعت ریلی با هدف افزایش رضایت صاحب کالا

آمادگی “احیا ریل ایرانیان” برای بهبود زیرساخت‌های بارگیری و تخلیه، مشارکت در ایجاد خطوط آنتنی حمل‌ونقل ترکیبی و انجام حمل‌و‌نقل ترانزیتی کشور

“احیا ریل ایرانیان” تاکنون با خرید بالغ‌بر هزار واگن از بخش‌خصوصی و دولتی و نیز اجاره ۱۵۰۰ واگن به‌عنوان برترین فورواردر ریلی کشور شناخته می‌شود.

این شرکت علاوه‌بر مرتفع ساختن نیاز هلدینگ مجتمع صنایع و معادن احیاسپاهان به حمل ریلی، با شرکت‌هایی نظیر فولادمبارکه، ذوب‌آهن‌ اصفهان، فولاد خوزستان، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و… همکاری داشته است.

احیا ریل ایرانیان یکی از شرکت‌های همکار در تفاهم‌نامه پروژه ترانزیتی قزاقستان-ایران–ترکیه برای حمل پنج میلیون تن بار است.

برابری قراردادهای حمل‌ترکیبی با حمل‌ریلی یکی از وجوه‌تمایز شرکت”احیا ریل ایرانیان”با سایر شرکت‌های ریلی است.

“احیا ریل ایرانیان” آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری و مشارکت با کارفرمایان در ایجاد خطوط‌آنتنی و دریافت سود از محل تامین بار را داراست.

مشاوره حمل بار به‌ویژه کالای معدن و پتروشیمی از نظر حمل به‌موقع، باکیفیت و میزان مشخص از اولویت‌های ارائه خدمات این مجموعه بوده، ضمن‌آنکه جریمه کسری بار در قراردادهای شرکت “احیا ریل ایرانیان” نیز لحاظ شده است.

گزارش عملکرد در نهمین نمایشگاه ریلی

صنعت حمل و نقل، حلقه اتصال صنایع با یکدیگر و عامل ارتباط میان بازار مصرف و تولیدکنندگان است. عملکرد احیاء ریل بر همین اساس است که همبستگی و پیوند میان نظام حمل و نقل و فرآیند توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع آنچنان حساس و پیچیده است که کارشناسان اقتصادی، صنعت حمل و نقل را به عنوان نیروی محرکه توسعه؛ و کارآمدی و توانمندی آن را زمینه‌ساز توسعه پایدار می‌دانند.

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته یکی از رویدادهای مهم و موثر در حمل و نقل کشور محسوب میشود که علاوه بر ایجاد ارتباطات تجاری و انتقال تکنولوژی، ابزاری مهم و کاربردی در معرفی خدمات این صنعت به صنایع بالادستی و اتصال حلقه گمشده بازار مصرف و تولیدگنندگان “حمل و نقل” می‌باشد.

نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته هر ساله در تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه که با حضور شرکت راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌های باری و مسافری و شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار میشود از جدیدترین تحولات در حوزه‌ی صنعت حمل و نقل ریلی رونمایی می‌شود.

این نمایشگاه در تاریخ سوم تا ششم خرداد 1401 در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران برگزار گردید. غرفه‌ی بزرگ شرکت احیاء ریل ایرانیان در سالن 10-11 نمایشگاه با ارائه انواع خدمات و رویدادها میزبان متخصصان و فعالان محترم در صنعت حمل و نقل ریلی در ایران و دنیا بود. این شرکت با حضور پررنگ خود در این نمایشگاه، گفت و گوها و امضا قراردادها و تفاهم نامه‌های مشترک در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی، این رویداد را پربار و پرثمر به پایان رساند.

از مهمترین رویدادها میتوان به بازدید حدود 1000 نفر از فعالان این صنعت اشاره کرد که با تعدادی از صنایع و کارخانجات معدنی و شرکت‌های فورواردری در خصوص حمل بار داخلی و بین‌الملل و ترانزیت به تناژ مجموعا   3،300،000 تن صحبت به عمل آمد.

 

در روز سوم نمایشگاه جناب آقای دکتر میعاد صالحی، مدیر عامل محترم شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، با هئیت همراه از غرفه , عملکرد احیاء ریل  شرکت احیا، ریل ایرانیان بازدید بعمل آوردند.

شرکت احیاء ریل ایرانیان با امضای تفاهم نامه مشترک با شرکت واگن پارس مپنا در خصوص توسعه ناوگان گامی مهم در توسعه حمل و نقل و پیشرفت صنعت حمل و نقل ریلی کشور برداشت.

امضا تفاهم نامه مشترک با انجمن علمی دانشکده راه آهن – دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص همکاری‌های علمی، جذب نیرو و کارآموز را میتوان از دیگر رویدادهای مهم این نمایشگاه دانست.

شرکت در میزگرد انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی با موضوعیت خصوصی سازی بر بهره‌وری و جذب سرمایه با سخنرانی جناب دکتر طغیانی، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی.

شرکت در میزگرد انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی با موضوعیت تامین نیاز لکوموتیو (تعمیرات، ساخت داخل یا واردات).

علاوه بر حضور پررنگ در نمایشگاه، در بخش فضای مجازی و پلتفرم‌های شرکت احیاء ریل ایرانیان در فضای مجازی شاهد بیشترین میزان تعامل کاربران بودیم به صورتی که در اولین روز نمایشگاه تعداد 1000 بازدید کننده آنلاین در سایت، اینستاگرام و لینکدین مجموعه داشتیم.