حضور شرکت احیاء ریل ایرانیان در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی

رونمایی از آخرین دستاورد‌ها و تکنولوژی‌های صنعت حمل‌ونقل ریلی ایران و جهان و مشارکت در سرمایه گذاری‌ها، از مهم‌ترین اهداف هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته بوده است و شرکت احیاء ریل ایرانیان در این راستا با شرکت در این نمایشگاه به اهم اهداف خود در این زمینه دست یافته است.
بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل ریلی کشور با حمایت وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی و با همکاری شرکت‌های عضو انجمن صنایع ریلی ایران، شرکت‌های عضو انجمن صنفی حمل ونقل ریلی، دانشکده فنی و مهندسی راه آهن، شرکت‌های حمل و نقل ریلی باری و مسافری و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه آهن ایران و جهان با حضور اساتید داخلی و خارجی، متخصصین و کارشناسان صنعت حمل و نقل ریلی در روز ۱۹ خرداد ماه از مهمترین رویداد، هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته بوده است.
توسعه زیربنا‌های حمل و نقل ریلی در توسعه پایدار و رشد اقتصادی کشور نقش مهمی دارد و برگزاری این نمایشگاه بین المللی در تهران می‌تواند جایگاه منطقه‌ای ایران را در ترانزیت کالا در مسیر کریدور‌های بین المللی شمال – جنوب و شرق – غرب بیش از پیش تقویت کند.
هم اکنون طول خطوط ریلی کشور حدود ۱۳هزارکیلومتر است و در افق ۱۴۰۰ مقرر شده طول خطوط ریلی به بیش از ۱۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر افزایش یابد و در این راستا دو خطه کردن برخی از مسیر‌های پرترافیک و توسعه قطار‌های حومه‌ای و سریع السیر و افزایش تعداد ناوگان مسافری و باری از مهم‌ترین برنامه‌ای جمهوری اسلامی ایران در توسعه صنعت حمل و نقل ریلی است.

image_pdfimage_print

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *